اخبارعلماء و شهدافرهنگیمعارف مهدویواحد ها

شهدا و امام زمان (عج)

وصیتنامه شهید محمد رضا شفیعی

شهید محمدرضا شفیعی، در کربلای ۴، مجروح و سپس اسیر می‌شود. یازده روز او را به همین وضع نگه می‌دارند. بعد به او می‌گویند: باید به امام توهین کنی! او هم فریاد می‌زند: «مرگ بر صدام!». بعثی‌ها آن‌قدر او را می‌زنند تا به شهادت می‌رسد. پیکر او را در قبرستانی در نزدیکی کربلا به خاک می‌سپارند. بعد از شانزده سال که قرار می‌شود اجساد ایرانی‌ها و عراقی‌ها با همدیگر معاوضه شود، پیکر او را از خاک خارج می‌کنند و با کمال تعجب می‌بینند بدن او بعد از این همه سال، سالم مانده است! بعثی‌ها سه ماه پیکر او را در آفتاب رها می‌کنند تا پوسیده شود. آهک و مواد فاسدکننده‌ی دیگر هم روی پیکرش می‌ریزند، اما بدنش سالم می‌ماند!
پیکر پاک این شهید، سندی برای اثبات مظلومیت سربازان ما می‌شود. هنگام تبادل اجساد، وقتی فرمانده عراقی جسد او را تحویل می‌دهد، گریه کرده و می‌گوید: «خدا از تقصیرات ما بگذرد!».
این شهید عزیز در فرازی از وصیتنامه‌اش می‌نویسد: «سفارش من به کسانی که این وصیتنامه را می‌خوانند این است که: سعی کنید یکی از افرادی باشید که همیشه سعی در زمینه‌سازی برای ظهور صاحب‌الأمر (عج) دارند و بکوشید اول خود و بعد جامعه را پاک‌سازی کنید و دعا کنید که این انقلاب، به انقلاب جهانی آقا امام زمان (عج) متصل شود»
گروه فرهنگی هنری شهید ابراهیم هادی، پنجاه سال عبادت، ص۱۲۴ و ۱۲۶

برچسب‌ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن